Ćwiczenia „antyterrorystyczne” poprzedzające krwawe zamachy

Od pewnego czasu w polskich oraz zagranicznych mediach możemy dostrzec pewną tendencję, działania, mające na celu wytworzenie psychologicznej atmosfery strachu, poczucia zagrożenia bezpieczeństwa. Czy poprzez środki masowego przekazu ktoś stara się przygotować opinię publiczną na wydarzenia, których wkrótce będziemy świadkami? Czy w przeciągu kilku najbliższych miesięcy dojdzie do kolejnej operacji „fałszywej flagi”? Na dzień dzisiejszy możemy jedynie na ten temat gdybać, składać do kupy kolejne części układanki i śledzić ruchy pionków, przesuwających się po światowej szachownicy.

Czym są operacje pod „fałszywą flagą”? Jeśli do tej pory nie spotkaliście się z tym pojęciem, to postaram się je w skrócie omówić. Zazwyczaj są to celowe działania bądź prowokacje, mające na celu wywołanie określonego skutku, realizowane w myśl zasady „problem, reakcja, rozwiązanie”. Gdy agenda rządu, korporacji bądź innej organizacji napotyka na opór, pojawia się potrzeba stworzenia sztucznego kryzysu, który wstrząśnie społeczeństwem.

Kolejnym etapem jest wzniecenie, rozdmuchanie i bezustanne podsycanie przez media atmosfery strachu, spopularyzowanie poczucia nieustannego zagrożenia, a ostatecznie wskazanie przyczyny zaistniałej sytuacji bądź obarczenie winą konkretnego wroga. Skutkiem takiego stanu rzeczy będzie zneutralizowanie sprzeciwu oraz społeczne przyzwolenie na proponowane rozwiązania lub zmiany, na które w normalnych okolicznościach ludzie nigdy by się nie zgodzili.

Przykładów podobnych operacji nie musimy wcale daleko szukać. Nie mam tu bynajmniej na myśli 9/11 czy 7/7, a dobrze udokumentowane wydarzenia mające swoje potwierdzenie w faktach – planowana „Operacja Northwoods„, lub „Prowokacja gliwicka„, stanowiąca dla III Rzeszy casus belli do ataku na Polskę.

„Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek” – David Rockefeller

Ćwiczenia antyterrorystyczne i kuriozalne „zbiegi okoliczności” ( 9/11 – Pentagon i WTC )

Najbardziej spektakularne i wstrząsające zamachy często poprzedzają ćwiczenia antyterrorystyczne, których fikcyjne scenariusze znajdują później niemal lustrzane odbicie w realnych, krwawych atakach. Zazwyczaj rząd określaja je mianem „osobliwych zbiegów okoliczności”. Co jednak gdy wspomniane „zbiegi okoliczności” stają się niemal rutyną? Co w przypadku, gdy niemal identyczne symulacje przeprowadzane są w tym samym czasie, w którym dochodzi do prawdziwych, zmieniających bieg historii wydarzeń?

16 maja 2002 roku, na konferencji prasowej, dotyczącej 11 września ówczesna sekretarz stanu USA, Condoleezza Rice oświadczyła, że nikt nie był w stanie przewidzieć sytuacji, w której terroryści posłużą się samolotami i wykorzystując je jako pociski uderzą w World Trade Center oraz Pentagon. Czyżby?

  • W listopadzie 1999 roku w ramach operacji Falcon Indian odbyły się ćwiczenia NORAD. Ich plan zakładał porwanie transkontynentalnego samolotu pasażerskiego, należącego do chińskich linii lotniczych przez pięciu terrorystów, a następnie rozbicie go o siedzibę UN w NY.
  • Między 24 a 26 października 2000 roku w siedzibie Departamentu Obrony, w ramach ćwiczeń pod kryptonimem MASCAL przygotowywano scenariusze uwzględniające uderzenie w Pentagon samolotu pasażerskiego. (link, link)

         

( http://www.informationclearinghouse.info/article3534.htm )

  • 5 czerwca 2000 roku NORAD w ramach ćwiczeń pod kryptonimem Falcon Indian przeprowadził symulację, w której duży samolot pasażerski uderza w Biały Dom i Statuę Wolności (link)
  • 16 i 20 października 2000 roku NORAD w ramach operacji „Vigilant Guardian” przeprowadził ćwiczenia uwzględniajęce ataki wykorzystujące samoloty. Scenariusz z 16 paź. zakładał porwanie samolotu należącego do Federal Express i wykorzystanie go do samobójczego ataku na siedzibę UN w Nowym Jorku ( znajdującą się de facto kilka mil od „bliźniaczych wież” WTC).  (link) (link)
  • Pięć minut przed atakiem na Pentagon, 20 mil dalej agencja wywiadu US przeprowadzała ćwiczenia uwzględniające wykorzystanie samolotu i rozbicie go o budynek (link)
  • Rankiem 11 września John Fulton wraz ze swoim zespołem CIA przeprowadzał wcześniej zaplanowaną na ten dzień symulację szybkiego reagowania w przypadku gdy samolot uderzy w budynek. Po prawdziwym ataku ćwiczenia zostały przerwane. Rząd w późniejszym czasie określił je jako „dziwaczny zbieg okoliczności”. (link)

Należałoby jeszcze wspomnieć o innych operacjach odbywających się lub planowanych na dzień 11 września: „Timely Alert II”, „Operation Northern Vigilance”, „Operation Northern Guardian”, „Operation Vigilant Warrior” etc. Zainteresowanych tematem odsyłam do ciekawego opracowania Dona Jacobsa „The military drills on 9-11: ‘‘Bizzare coincidence’’ or something else?

W swojej książce, „9/11 Symetric Terror”, Webster Tarpley opisał 46 podobnych przypadków „gier wojennych”, które odbywały się zarówno przed, jak i w trakcie prawdziwych ataków. Na dole linkowanego artykułu znajduje się tabelka (link).

Ćwiczenia NORADu i CIA przeprowadzane rankiem, feralnego 11 września z pewnością sparaliżowały siły powietrzne oraz cały system obronny Stanów Zjednoczonych, faktyczne ataki zostały potraktowane jako kolejna symulacja, skutkiem czego była opóźniona reakcja sił powietrznych na zaistniałą sytuację. ( Bush miał czas, by dokończyć bajkę o „koziołku”).

Myśliwce przechwytujące zostały wysłane dopiero po uderzeniu pierwszego samolotu. Na uwagę zasługuje również fakt, że wysłano je z odległych baz, mimo że w pobliżu znajdowały się inne maszyny. Co więcej podobno według obliczeń nie wykorzystały one nawet połowy swoich możliwości!

Ćwiczenia antyterrorystyczne i kuriozalne „zbiegi okoliczności” ( 7/7 )

Do prawdziwych ataków doszło 7 lipca 2005 roku nad ranem, gdy seria skoordynowanych eksplozji wstrząsnęła posadami zatłoczonych, londyńskich ulic. Pierwsza bomba wybuchła o godzinie 8:50, następnie dwie kolejne w 30 sekundowych odstępach czasu. Do czwartej eksplozji doszło w autobusie zaparkowanym na Tavistock Square o 9.47, czyli niecałą godzinę po pierwszej serii. Komunikacja miejska została sparaliżowana, zginęło 57 osób, a około 700 zostało rannych. Dzisiaj wydarzenia te są potocznie określane jako 7/7.

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, również w Wielkiej Brytanii przeprowadzono kilka udokumentowanych ćwiczeń symulujących zamachy terrorystyczne. W tym wypadku szkolenia dotyczyły potencjalnego uderzenia na podziemy system londyńskiego metra.

  • 7 września 2003 roku na jednej ze stacji metra, Bank Tube w Londynie, odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne pod kryptonimem Osiris 2. Według Petera Powera, byłego oficera Scotland Yardu, testowano wówczas sprzęt oraz przygotowanie służb ratowniczych na wypadek ataku wykorzystującego broń biologiczną. (link)
  • 16 maja 2004, na rok przed prawdziwymi zamachami, Panorama BBC wyemitowała jeden z najbardziej „proroczych” programów  dotyczących wydarzeń 7/7. Jego narratorem, a zarazem jednym z członków panelu ekspertów był ponownie Peter Power. Show pod tytułem „London Under Attack” opierał się na fikcyjnym scenariuszu ataku terrorystycznego na Londyn, obejmującego detonację trzech bomb na stacjach metra oraz wybuchu ciężarówki przewożącej chlor. Program można obejrzeć na youtube (link). Dodatkową ciekawostką jest to, że wyemitowano go o godzinie 8.30. Według oficjalnego raportu rzekomi sprawcy zamachu dokładnie o tej porze, rankiem 7 lipca pojawili się na stacji  King’s Cross. Poniżej zamieszczam mapkę z BBC oraz mapę prawdziwych lokacji wybuchów. ( chronologia wydarzeń programu )

    

  • Trzy miesiące przez 7/7, 4 i 5 kwietnia 2005 roku, w ramach TOPOFF3, miała miejsce jedna z największych operacji od czasów 11 września. Brały w niej udział Stany Zjednoczone, Kanada oraz Wielka Brytania. W ćwiczenia antyterrorystyczne pod kryptonimem „Atlantic Blue” zaangażowano 10.000 osób w Stanach Zjednoczonych i około 2.500 osób w Wielkiej Brytanii. Scenariusz zakładał przetestowanie reakcji służb porządkowych i ratowniczych w wypadku eksplozji bomb zdetonowanych w autobusach oraz eksplozji w systemie podziemnego, londyńskiego metra (link)
  • W sieci natrafiłem również na strzępy informacji na temat ćwiczeń pod kryptonimem „Operation Hanover”, które odbywały się w Londynie w dniach 1-2 lipca 2005 roku, czyli na kilka dni przed samym atakiem. Nie są to potwierdzone informacje, jednak podobno po raz kolejny mamy do czynienia ze scenariuszem opierającym się na trzech eksplozjach w metrze (link) (link).

Dokładnie w tym samym czasie, w którym doszło do prawdziwych eksplozji, prywatna firma Visor Consultants w ramach kontraktu z London Metropolitan Police, na zlecenie animowego, rządowego kontrahenta ( jego tożsamość do dziś jest tematem spekulacji ), przeprowadzała ćwiczenia, w które zaangażowano ponad 1000 osób. Najciekawsze w tym wszystkim jesto to, że ich scenariusz stanowił lustrzane odbicie prawdziwych ataków. Według planu bomby miały wybuchnąć na tych samych stacjach, o tych samych godzinach. Wówczas ta informacja została skrzętnie przemilczana niemal przez wszystkie media, podczas gdy tak „statystycznie nieprawdopodobne” wydażenie powinno pojawić się w nagłówkach wszystkich światowych gazet.

7 lipca w radiowym wywiadzie udzielonym BBC Peter Power (menedżer ds. zarządzania Visor Consultants) powiedział:

„Tego ranka o wpół do dziewiątej przeprowadzaliśmy ćwiczenia dla filmy, które obejmowały ponad 1000 osób. Ich scenariusz zakładał jednoczesną detonację  ładunków wybuchowych dokładnie na tych samych stacjach, na których doszło do zamachów. Do tej pory włosy na karku stoją mi dęba” ( zapis rozmowy w formacie mp3 ).

Do ciekawostek należałoby tutaj zaliczyć jeszcze jedno wydarzenie

W Londynie miała odbyć się wówczas konferencja organizowana przez  Tel Aviv Stock Exchange (TASE), na której miał przemawiać ówczesny, izraelski minister finansów – Benjamin Netanyahu. Na kilka chwil przed pierwszą eksplozją ambasada Izraelska została ostrzeżona przez Scotland Yard o możliwym zamachu bombowym. Dzisiaj na próżno szukać tej depeszy na stronach Associated Press. Obecna wersja mówi, że ambasada została ostrzeżona dopiero po pierszym wybuchu. Na szczęście zachował się zrzut ekranu wykonany przez jednego z internautów. (depesza). Konferencja miała odbyć się Great Eastern Hoter, w którym przebywał wówczas burmistrz Nowego Jorku z czasów wydarzeń 9/11 – Rudolph Giuliani. Hotel znajduje się nieopodal Liverpool Subway Station (link).

Ćwiczenia antyterrorystyczne i kuriozalne „zbiegi okoliczności” ( zamachy w Oslo )

Krwawe wydarzenia w Oslo stanowią kolejny dowód na to, że każdemu większemu zamachowi towarzyszą ćwiczenia antyterrorystyczne, przeprowadzane przed lub, jak to było w przypadku 7/7 – tym samym czasie, w którym doszło do serii wybuchów w londyńskim metrze.

Z artykułu opublikowanego przez norweską gazetę Aftenposten wynika, że policja potwierdziła informację dotyczącą niemal stuprocentowej zbieżności swojego scenariusza szkoleniowego, z późniejszym, krwawymi planem zrealizowanym przez Breivika 22 lipca 2011r. Co więcej, ćwiczenia rozpoczęły się 48 godzin przed zamachami, niecałe 200 metrów od Opery. Norweska policja po atakach nie raczyła poinformować o nich opinii publicznej, za co później przeprosiła. (link) (link) (film).

Na trzy dni przed wyborami parlamentarnymi w Hiszpanii, zaplanowanymi na 14 marca 2004, doszło do jednej z najbardziej krwawych  serii ataków na pociągi – zginęło wówczas 191 osób, a 1858 zostało rannych. Zamachy poprzedzały ćwiczenia antyterrorystyczne o bardzo podobnym profilu. Krwawe ataki na moskiewskie metro ( 6 lutego 2004 ) nie są wyjątkiem, również w tym przypadku służby przeprowadzały podobne szkolenia.

Podobną analizę można wykonać w odniesieniu niemal do wszystkich wydarzeń, których byliśmy świadkami na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Niemal za każdym razem zamachy poprzedzają ćwiczenia antyterrorystyczne. W artykule oscylowałem głównie wokół jednego wątku, jednak należałoby je dodatkowo rozpatrywać w kontekście ówczesnej polityki zagranicznej danego państwa.

Niniejsza publikacja stanowi jedynie wstęp do dalszych analiz pod kątem zbliżających się imprez masowych ( igrzyska i Euro 2012 ). O ile przeprowadzanie takich operacji przed wielkimi imprezami nie jest niczym niezwykłym, to w przypadku normalnych dni wypadałoby obliczyć rachunek prawdopodobieństwa dotyczący możliwości zaistnienia niemal identycznych scenariuszy szkolenia i prawdziwego ataku ( opisany wcześniej 7/7 ), i wyciągnąć z niego właściwe wnioski.

Koniec części pierwszej

Źródło

_________________

Teraz zobaczcie jakie ćwiczenia „antyterrorystyczne” przeprowadzono w Polsce tylko w ostatnich kilkudziesięciu dniach. Ilość też nie jest mała.

27 kwietnia 2012 – na puławskim stadionie odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne, których scenariusz opierał się na takim oto scenariuszu: terroryści zaatakowali i uprowadzili trenującą na płycie grupę piłkarzy, po czym zabarykadowali się w jednym z budynków. Policjanci zostają ostrzelani, trzeba zamknąć i otoczyć obiekt oraz wezwać antyterorystów. Po kilku godzinach, po policyjnym ataku udało oddział odbija zakładników i aresztuje napastników. W ćwiczeniach brało udział 250 policjantów, strażacy oraz służby ratunkowe. (link).

29 kwietnia 2012 – Oddział antyterrorystyczny z Zielonej Góry przeprowadzał na poznańskim lotnisku ćwiczenia polegające na odbiciu zakładników, ewakuacji rannych i obezwładnianiu agresywnych pasażerów. Ćwiczenia odbyły się na pokładzie samolotu pasażerskiego udostępnionego przez jednego z przewoźników. (link).

3 – 10 maja 2012 – W ćwiczeniach „Olympic Guardian” uczestniczyły myśliwce Typhoon oraz śmigłowce typu Lynx, Puma i Sea King. W sześciu miejscach testowano systemy obrony przeciwlotniczej. Symulowano między innymi przechwycenie samolotu, który wtargnął do wprowadzonej na czas olimpiady strefy zakazu lotów. Na czas odbywającej się w dniach od 27 lipca do 12 sierpnia do jej chronienia skierowany będzie personel wojskowy w liczbie 13,5 tys. ludzi. (link) (link)

23 maj 2012 – W śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się ćwiczenia polegające na ewakuacji pracowników oraz petentów. Ich scenariusz wyglądał mnie więcej tak: o godzinie 8.00 do urzędu wchodzi uzbrojony mężczyzna, bierze zakładników, a następnie informuje o bombie podłożonej w jednym z pomieszczeń. (link)

23 maj 2012 – W ramach przygotowań do Euro, na terenie poligonu w Wędrzynie odbyły się ćwiczenia całego Oddziału Prewencji Policji KWP w Szczecinie. Uczestniczyło w nich prawie 300 policjantów, 50 pojazdów służbowych oraz armatka wodna. Przećwiczono szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych. Następnie w miasteczku na terenie poligonu przeprowadzono symulację zakłócenia porządku podczas legalnej manifestacji, w której brali udział agresywni pseudokibice (prowokatorzy?) (link).

Wnioski niech każdy wyciągnie sam …

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s