Wisława Szymborska – kolejny syjonistyczny autorytet

• Noblistka-komunistka Wśród ostatnich laureatów literackiej nagrody Nobla są sami pisarze przyznający się do twórczości socjalistycznej lub nawet wojująco komunistycznej (np. Dario Fo) • Komunizm w twórczości Wśród licznych wierszy są i takie „Robotnik nasz mówi o imperialistach”, „Z Korei” opisujący fikcyjne bestialstwo pułkownika amerykańskiego w Korei z porównaniem do hitlerowca znęcającego się nad polskim chłopcem, „Wstępującemu do Partii” ze słowami: „Partia. Należeć do niej,…to najpiękniejsze co się może zdarzyć…”, „Pytania stawiane sobie” z tekstem „Pytania brzmią ostro ale tak trzeba, bo wybrałeś życie komunisty i przyszłość czeka”, wiersz o tytule „Gdy nad kołyską Ludowej Konstytucji do wspomnień sięga stara robotnica” opisując rzekomą nędzę przedwojennej Polski, „Ten dzień” w którym opłakiwała śmierć Stalina tymi słowami: „Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie, Jego partia rozgarnie mrok”, a także „Dytyramb ku czci Prezydenta Bieruta”, „Na powitanie budowy socjalistycznego miasta”, „Żołnierz radziecki w dniach wyzwolenia do dzieci radzieckich mówił tak”

 • Zeszmacenie W II 1953 podpisała się pod wspólną rezolucją członków ZLP potępiającą skazanych w I 1953 duchownych z kurii krakowskiej (mój dopis: był to sfingowany proces władz komunistycznych) oto cytat z tej rezolucji: „W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich, powiązanych z krakowską Kurią Metropolitalną. My zebrani w dniu 3.lutego 1953 r członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływy na część młodzieży skupionej w KSMM działali wrogo wobec narodu i państwa, uprawiali – za amerykańskie pieniądze – szpiegostwo i dywersję. Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne. Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu – dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej” • W PZPR Szymborska od końca lat 40-tych należała do PZPR

 • Przekrój broni Szymborskiej W Gazecie Polskiej opublikowano tekst potępiając Szymborską m.in. za wiersz o koreańskim pułkowniku zastanawiając się dlaczego nie pisała o innym znanym pułkowniku – Różańskim który w więzieniu śledczym w Warszawie znęcał się nad ofiarami. Przekrój odpowiedział słowami Jana Pieszczachowicz że Sz. nie pisała o płk. Różańskim „gdyż o ile mi wiadomo Różański w Korei nie walczył”. Dla przypomnienia płk. R. wydawał np. takie rozkazy: „Daj mu sk… tak, żeby krwią po ścianach sikał, to zacznie mówić prawdę”

Źródło

______________

W najbardziej krwawych czasach epoki komunizmu, nie szczędziła pochwał pod adresem tego systemu. Oto kilka próbek z części jej twórczości, o której zapewne w mediach nie usłyszymy za wiele.

Lenin:

Że w bój poprowadził krzywdzonych, że trwałość zwycięstwu nadał, dla nadchodzących epok stawiając mocny fundament – grób, w którym leżał ten nowego człowieczeństwa Adam, wieńczony będzie kwiatami z nieznanych dziś jeszcze planet.

Wstępującemu do partii:

Pytania brzmią ostro, ale tak właśnie trzeba, bo wybrałeś życie komunisty i przyszłość czeka twoich zwycięstw. Jeśli jak kamień w wodzie będzie twe czuwanie, gdy oczy zamiast widzieć będą tylko patrzeć, gdy wrząca miłość w chłodne zmieni się sprzyjanie, jeśli stopa przywyknie do drogi najgładszej.

Na powitanie budowy socjalistycznego miasta:

Miasto socjalistyczne – miasto dobrego losu. Bez przedmieść i bez zaułków. W przyjaźni z każdym człowiekiem. Najmłodsze z miast, które mamy. Najstarsze z miast, które będą. Najmłodsze na jutro bliskie. Najstarsze na jutro dalekie.

Ten Dzień:

(…) Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów, brak pewności jest nadzieją, towarzysze… Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć – muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam na sztandarach rewolucji profil czwarty? – Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty! Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia – ludzkości wzrok. Oto Partia: siła ludów i sumienie. Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie. Jego Partia rozgarnia mrok.

Źródło

____________

Przypomnę, że prezydent Komorowski odznaczył Szymborską najważniejszym z orderów narodowym, orderem „Orła Białego”. Istnieją też informacje mówiące, że Wisława zmieniła nazwisko na Szymborska, aby niszczyć Polskę udając Polaka, będąc tak naprawde samozwańczą Żydówką, trafniej nazywając syjonistką, bo z Żydem to ona raczej nic wspólnego nie miała, jak prawie wszyscy ludzie z terenów Izraela podających się teraz za Żydów. Jej prawdziwe nazwisko to „Rottermund ” według wielu informacji, które można łatwo znaleść w internecie.

Swoi odznaczają swoich, szydząc przy tym z tych prawdziwych Polaków odznaczonych tym orderem, którzy oddawali swoje życie za Ojczyznę, za wolną, niepodległą Polskę.

One Response to Wisława Szymborska – kolejny syjonistyczny autorytet

  1. Dana says:

    Gnida dworska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s