Hasbara: „syjoniści” przejmują kontrolę nad internetem!

________

Uwaga, uwaga. Blogerzy na usługach Izraela są wśród nas. Całkiem poważnie i formalnie zwerbowani przez izraelskie Ministerstwo Integracji Imigrantów. Chodzi o słynną już a tajemniczą „hasbarę”. Bójcie się bardzo.

Jak donosi telawiwski dziennik „Yediot Ahronot” (ale nie Aharonot, jak podaje „Polityka”, która też o tym pisze) władze pozyskały ponad tysiąc blogerów spoza Izraela, którzy na rozmaitych forach internetowych mają przekonywać osoby krytykujące politykę Izraela do izraelskich racji.

Blogerzy ci należą albo do „żydowskiej” diaspory w poszczególnych krajach Europy, albo są świeżymi imigrantami z tych krajów w Izraelu. Największy nacisk położono na internet rosyjskojęzyczny, który ma patrolować aż 350 osób. Forami anglofońskimi opiekuje się 250 „agentów”, hiszpańskojęzycznymi – 150. Dodatkowo 100 osób Izrael rzuca na front francuski, a 50 – na niemiecki.

O wiele mniej agentów Izraela będzie się „opiekowało” internautami w Holandii, Szwecji, Portugalii, Grecji – oraz, rzecz prosta, w Polsce. Wizerunek Izraela mają poprawiać za pomocą informacji i argumentów, których dostarczy im izraelski MSZ.

Obecna akcja to drugi etap szeroko zakrojonej operacji, o której nasza ulubiona „żydowska” gazeta „Ha’aretz” napisała 19 stycznia. Pozyskano wtedy około miliona internautów, biegłych w rozmaitych językach, którzy zgodzili się walczyć ochotniczo za państwo żydowskie w cyberprzestrzeni. Informację tę podała Erez Halfron, dyrektor generalna Ministerstwa Intergracji, która na łamach „Jerusalem Post” wystosowała apel następujący:

Wzywam wszystkich nowych imigrantów w szeregi izraelskiej hasbary, by wsparli poprawę wizerunku kraju na świecie.

Wytyczne były proste. Ministerstwo kierowało owych ochotników do „problematycznych” witryn, na których próbowali „walczyć z antysyjonizmem” poprzez skupienie uwagi internautów na „prawie Izraela do obrony przed terroryzmem”. (Miło nam zawiadomić, że również Pardon został chyba uznany przez departament informacji ministerstwa za portal „problematyczny”.

Dla przykładu: jeden z naszych tekstów szeroko i agresywnie komentowali w języku angielskim internauci z Jerozolimy i Tel Awiwu. Wtedy zastanawiałam się, skąd ich przywiało. Teraz sprawa się wyjaśniła. Hasbara.)

Hasbara (hebr. wyjaśnienie), czyli dyplomacja publiczna, to szerokie pospolite ruszenie, skupiające wiele organizacji walczących na świecie o dobre imię Izraela. Stała się głośna również w polskim internecie jako element odwiecznego żydowskiego spisku. Jednak stanowi po prostu jeden z programów, które realizuje rząd Izraela. Eli Aflalo, minister ds. intergracji imigrantów:

W ostatnich latach ministerstwo zainwestowało sporo środków w rozwój działalności w cyberprzestrzeni, rozumiejąc że internet jest kluczem do przyszłości. Postanowiliśmy odpowiedzieć na wyzwanie i spróbować stworzyć zasób komentatorów, którzy w różnych językach będą w stanie polepszyć PR Izraela w przestrzeni wirtualnej i odpowiedzieć siejącym nienawiść wrogom Izraela.

Słowem, jedno przynajmniej jest pewne: hasbara nie jest żadnym spiskiem, tylko jawnym ruchem propagandowym. Nie chodzi o tajną grupę, która w Polsce „manipuluje manipulatorami” w mediach, ze szczególnym naciskiem na „Wyborczą” i TVN. Ale że „spontaniczne” reakcje obrońców polityki Izraela mogą być zaplanowane w izraelskim MSZ – to rzeczywiście sprawa zabawna.

Spisku więc nie ma – jest za to coś na kształt manipulacji. Ale jeśli ktoś manipulacje lubi, może się wręcz do hasbary zapisać: media@moia.gov.il. Trzeba podać imię, nazwisko, telefon, e-mail, oraz języki, którymi się włada. I cierpliwie czekać na Mossad.

Źródło

____________________________________

7 zasad Hasbara Handbook

Hasbara jest starsza niż wojna w Libanie. Pierwszy podręcznik Hasbary był przeznaczony dla Światowego Związku Studentów Żydowskich. Wydano go w 2002, jednak chodziło wówczas głównie o walkę z tzw. witrynami alternatywnymi, przeważnie lewicowymi, jeśli krytykowały politykę izraelską. Hasbara Handbook – Promoting Israel on Campus krótko, na 130 stronach, wyjaśnia pozytywne znaczenie propagandy i omawia jej „7 zasad”, trochę jakby niechlujną mieszaninę starych sposobów politycznej retoryki (erystyki) ze współczesnymi metodami sprzedaży proszków do prania i szczyptą „czarnego PR”. Wszyscy to znają.

|

Pierwsza to name calling – próba trwałego przypisania jakiejś osobie lub idei pozytywnego lub negatywnego symbolu czy atrybutu. Podręcznik radzi np. nazywać wszystkie palestyńskie partie polityczne „organizacjami terrorystycznymi”, a żydowskie kolonie na terytoriach okupowanych „społecznościami”, „wsiami” lub „osiedlami”. Name calling jest bardzo trudny do skontrowania – zapewniają autorzy i przypominają, że najważniejsze w nim jest powtarzanie dokładnie tych samych słów (np. przymiotników) w odniesieniu do konkretnych celów.

|

Druga, glittering generality („lśniący ogólnik”), polega na trwałym łączeniu opisu działań rządu izraelskiego z pojęciami cenionymi przez audytorium (np. „wolność”, „cywilizacja”, „demokracja” itd.). Podręcznik przypomina też techniki zwalczania „błyszczącego ogólnika”, gdyby stosował go przeciwnik.

|

Transfer, trzecia zasada, to przypisanie prestiżu jakiegoś autorytetu bądź idei czemuś innemu (nam – jeśli jest pozytywny, przeciwnikom – jeśli negatywny).

|

Na czwartym miejscu jest testimonial (świadectwo szacunku) czyli wciąganie popularnych gwiazd czy osobistości do publicznego poparcia odpowiedniego stanowiska. Osoba, która nas popiera, wcale nie musi popierać Izraela we wszystkim. Jej słowa mogą służyć za testimonial, nawet jeśli są pozbawione aktualnego kontekstu. Podręcznik radzi, by nie zadowalać się Britney Spears, tylko szukać wśród środowisk inteligenckich. Większość sławnych osób bardziej kłopocze się własnym wizerunkiem niż tym, co mogą zrobić dla Palestyńczyków. Groźba zabrudzenia tego wizerunku może ich przekonać do porzucenia kontrowersyjnych opinii politycznych.

|

Piąta, plain folks, to prezentowanie odpowiednich poglądów jako ogólnie przyjętych, wychodzących prosto „z uczciwego ludu”. Podręcznik radzi jednak – z powodów etycznych – ostrożnie obchodzić się ze stosowaniem wypowiedzi populistycznych o charakterze rasistowskim (np. „Arabowie to…”).

|

Szósta to zwykły strach, metoda „jeśli mnie nie posłuchasz stanie się coś strasznego”. Strach jest łatwy do manipulowania w klimacie zagrożenia terroryzmem, może być z sukcesem stosowany do wzmocnienia odpowiedniego przekazu. Podręcznik podaje przykłady technik, które mogą rozbroić tę metodę, jeśli jest stosowana przez przeciwnika.

|

Ostatnia to bandwagon, tworzenie sztucznej większości. Zwolennicy Izraela mogą np. zamawiać sondaże opinii wśród grup przychylnych Izraelowi i wykorzystać je dla wzmocnienia poparcia. Według podręcznika krytykom Izraela udało się stworzyć wrażenie, że mają przewagę w Internecie – jako antidotum radzi stosować przede wszystkim plain folks.

Źródło

14 Responses to Hasbara: „syjoniści” przejmują kontrolę nad internetem!

 1. thetomek4791 says:

  I tak to im nic nie da,bo naród wystrany przestanie istnieć,zniknie zpowierzchni ziemi.Izraelek żyje w wirtualnym świecie,utopią hehe

 2. JK says:

  Jak mamy się bronić przed żydowską agresją? Skoro opanowali wszystkie oficjalne środki przekazu, a nawet mają swojego Konia Trojańskiego w centrum Polski. W internecie i telefonach jest „rozmowa kontrolowana”, To musimy odkurzyć nasze powielacze spirytusowe. W konspiracji mamy doświadczenie nie tylko z przed dwudziestu lat, to nie traćmy ducha! Nie możemy pozwolić na masową imigrację Żydów, zrobią z polakami to samo co robią z Arabami na ich ojczystej Ziemi – Palestynie!!

 3. ukrytawladza says:

  Ci „żydzi”, bo to nie są, żydzi tylko wmawiają nam, że są nimi już dawno przejęli cały system administracyjny w Polsce. Są źródła mówiące, że w Polsce jest już minimum 8 milionów tych ukrytych okupantów, czyli średnio co 5 napotkany na ulicy nie jest tym za kogo się podaje.

 4. thetomek4791 says:

  Dokładnie ukrytawla.Cała administracja,słuźby specjalne,ONR,Młodzież Wszechpolska.Wszystko jest przesiąknięte żydostwem.W tym problem,że Polacy w to nie wierza i wciąż bagatelizują to.A to bardzo nieroztropne podejście.Żydzi sa doskonale zamaskowani,zakamuflowani i nie dają Polakom do zrozumienia że maja wszystko swoimi obstawieni.No w końcu mieli sporo czasu,po aż 22 lata,podczas gdy Polacy byli zajęci zupełnie czymś innym hehe,gonili za mamona jak opętani,pili wóde,oglądali TV lub spali,a żydostwo sie zakorzeniało jak rak.I mamy efekty hehe

 5. thetomek4791 says:

  Wiesz,nie chce mi sie pisać o Polakach,bo sie skompromitowali na całej lini,dali dupy na maksa i aż mi sie nóż w kieszeni otwiera jak można być tak skrajnie nieświadomym i nieodpowiedzialnym.Jak można dusze,rozum i sumienie czyli najważniejsze cnoty oddać diabłu??To jest chore,bardzo chore

 6. thetomek4791 says:

  Polacy bezkrytycznie uwierzyli w wolną i praworządną Polske jak i „zbawcza” demokracyje,której nawet nie ma w naszym kraju.Bo gdby była demokracja ateńska to lud by rządził,a nie współrządził,ponadto mógłby wybrać przedstawiciela(li),ale i zwolnić,zdymisjonować.Tymczasem lud potrzebny tylko do wyborów,a potem won do kąta,dostając kopa w cztery litery.Ten ustrój służy tylko i wyłącznie mafii żydowskiej i jej poplecznikom czyli służbom prewencyjnym,urzędnikom,wymiarowi sprawiedliwości,komornikom,skarbówce itd.Te wszystkie instytucje ściśle wspołpracują ze sobą i wymieniają sie informacjami.Ach zapomniałbym o urzędzie statystycznym hehe.On też przechowuje dane o Polakach.Wiesz,żydy sa jacy sa,ale dziw bierze,że Polacy sa kompletnie niezorientowani w temacie.Przecież zydy nie wprowadzili sie do nas 22 lata temu,byśmy robili wielkie oczy ze zdziwienia.Prawdopodobnie Polakom wmówili,że nie sa groźni hehe i że to nie oni rządzą Polską,a Poloczki to kupili hehe.Mało tego,żydki nawet zagrały wielkich męczenników,by Poloczki im wspołczuły hehe.To jest dopiero kunszt aktorski haha

 7. ukrytawladza says:

  Rozwiń kwestie żażydzonego ONR i MW, podaj jakieś materiały najlepiej. I proszę nie używać takich nazw jak „Poloczki”, nie życzę sobię tego tutaj. W podobny sposób właśnie ci okupanci naszego kraju wypowiadają się o Polakach. Z resztą co napisałeś zgadzam się i jest to prawda.

 8. thetomek4791 says:

  Polacy po 89 roku mieli wolną wole,niczym nie byli przymuszani,a jednak sie niewolili.Teraz płaca wysoką cene za swoja naiwność i głupote.I po co było sie tak trudzić,poty wylewać skoro niemalże wszystko służy żydostwu.Doprowadzali do upadku polski przemysł,polskie firmy i je sobie lekką rączką przejmowali za grosze haha przez komorników i urzędników skarbowych hehe.Wywłaszczają nas na naszych oczach.Tyle mamy z tej krwawicy,poświęcenia,wkładu.Jesteśmy niczym.Staliśmy sie zerem na własne życzenie

 9. thetomek4791 says:

  Materiałem jest rzeczyczywistość,której nie musze Ci chyba udowadniać.Przyjrzyj sie aktywności ONR i MW,a sam dojdziesz do podobnych wniosków

 10. thetomek4791 says:

  Ja nie jestem okupantem,tylko nie mam szacunku dla głupoty,indolencji,ignorancji i samodestrukcji.Niestety

 11. thetomek4791 says:

  ukrytawładza.Masz fajny,ciekawy blog.Gdzieś już czytałem o tych punktach manipulacji ludem,masami.To jest najprawdziwsza prawda,ale niewielu zdaje sobie z tego sprawe,ma świadomość

 12. kai555 says:

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/11/dekalog-niewygodnych-faktow-dotyczacych-holocaustu/

  …i takie tam inne…

 13. Sendomik says:

  I wanted to start my own blog on this topic. Thank you for inspiration.

 14. p.e.1984 says:

  Polecam kolekcję najciekawszych artykułów o hasbarze, jakie znalazłem w polskim internecie – oraz tłumaczenie anglojęzycznej definicji hasbary z wikipedii:
  Hasbara w polskim internecie. Definicja, metody, organizacja( http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/ )
  Teksty obejmują rys historyczny, metody działania, narzędzia informatyczne, którymi się posługuje Hasbara – i techniki. Zbiór uzupełniłem opisami własnych doświadczeń z Hasbarą w polskim internecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s