Gazeta Wyborcza kontynuacją Trybuny Ludu.

Źródło

W ramach powtórki z historii proponujemy wspomnienie – fragmenty tekstów „Trybuny Ludu” przed rozprawą z „Solidarnością”.

___

Trybuna Ludu:

„(…) lider „S” stał się politykiem nieprzewidywalnym(…). Związek już wcześniej stał się partią antysystemową, która podważa porządek demokratyczny (…) Wydarzenia w Bydgoszczy mogą popchnąć zwolenników „Solidarności” do wystąpień i zamieszek. (…) Lech Wałęsa nie tylko ich nie zatrzyma, ale może stanąć na ich czele. I jest to sytuacja niezwykle groźna. Bo spokój społeczny jest kruchy jak porcelana. (…) Wałęsę nie można dziś już traktować jak zwyczajnego działacza związkowego. To już przeszłość.”

Ups… Przepraszamy, coś nam komputery szwankują. Właściwa wersja tekstu dotyczy współczesności i mowa w nim o Jarosławie Kaczyńskim.

Wyszła spod pióra Dominiki Wielowieyskiej z „Gazety Wyborczej”:

„(…) lider PiS stał się politykiem nieprzewidywalnym(…). PiS już wcześniej stał się partią antysystemową, która podważa porządek demokratyczny (…) Wydarzenia w Łodzi mogą popchnąć zwolenników PiS do wystąpień i zamieszek. (…) Jarosław Kaczyński nie tylko ich nie zatrzyma, ale może stanąć na ich czele. I jest to sytuacja niezwykle groźna. Bo spokój społeczny jest kruchy jak porcelana. (…) Jarosława Kaczyńskiego nie można dziś już traktować jak zwyczajnego polityka opozycyjnego. To już przeszłość. (…) Musi zostać ogłoszona ponadpartyjna koalicja ciszy wokół Jarosława Kaczyńskiego.”

Pytanie techniczne: kto i kogo zamordował w Łodzi? Kaczyński kogoś zabił? Tak chyba wynika z powyższych cytatów.

______________________________

Wniosek jest jeden: Trybuna Ludu przekształciła się w Gazete Wyborczą. Ci sami okupanci kontynuują ogłupianie Narodu Polskiego, tylko pod  bardziej nowoczesną przykrywką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s